Aktualności

AKTUALNOŚCI

Kompleksy biurowe Adgar Wave i Adgar Bit z certyfikatem LEED Gold

sie 02, 2017
Kompleksy biurowe Adgar Wave i Adgar Bit uzyskały certyfikaty środowiskowe LEED EBOM (dla istniejących budynków) na poziomie Gold. Proces certyfikacji obiektów przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza Colliers International. Tym samym wszystkie budynki biurowe, należące do Adgar Poland, usytuowane na warszawskim Biznesowym Mokotowie, posiadają certyfikaty LEED na poziomie Gold.

Kompleksy biurowe Adgar Bit i Adgar Wave to kolejne już obiekty – po Adgar Plaza i Adgar Plaza One – które spełniają najwyższe normy ekologiczne, co zostało potwierdzone przyznaniem certyfikatów LEED EBOM na poziomie Gold.

Certyfikat LEED EBOM jest przyznawany przez amerykański US Green Building Council, który w procesie certyfikacji zwraca uwagę na wszystkie aspekty projektu: usytuowanie budynku, działkę, zużycie materiałów, energii elektrycznej oraz wody, jakość powietrza wewnątrz budynku i aspekty zdrowotne, innowacyjność projektu oraz wpływ wybranych rozwiązań architektonicznych na środowisko naturalne. Oceniane są takie cechy jak zastosowanie energooszczędnych rozwiązań dostęp do terenów zielonych, wdrożenie planów ekologicznych dojazdów do pracy oraz zapewnienie komfortu pracownikom budynku - właściwego oświetlenia, dostępu do światła dziennego i widoków na zewnątrz. W Polsce certyfikaty LEED na poziomie Gold uzyskało dotychczas zaledwie 10 budynków.

„Firma Adgar Poland jest zarówno właścicielem, jak również zarządcą wszystkich swoich kompleksów biurowych, dlatego z ogromną dbałością podchodzimy do naszych budynków i chcemy, aby spełniały one najwyższe kryteria jakościowe. Zrównoważony rozwój oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania to podstawy które pozwalają nam zbudować długoterminowe relacje z naszymi klientami. Cieszymy, że wszystkie kompleksy biurowe firmy Adgar, zlokalizowane na Biznesowym Mokotowie, mają zielone certyfikaty LEED, a jeszcze w tym roku będziemy mogli pochwalić się uzyskaniem kolejnych certyfikatów – dla budynków w kompleksie Adgar Park West na Ochocie.” - powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar Poland.

Adgar jest innowacyjną firmą, która od początku swojej działalności tworzy przyjazne koncepty biurowe, pozwalające na płynne przenikanie się pracy i życia. Jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła pojęcie kompleksu biurowego, w którym najemcy oprócz biur mają do dyspozycji centra konferencyjne oraz różnorodne udogodnienia takie jak m.in. kluby fitness, przedszkola, kawiarnie, bezpłatne wypożyczalnie rowerów BMW - Adgarfit Bike, zabezpieczone rowerownie, prysznice, Carpooling czy stacje napraw rowerów. 

GALERIA VIDEO