Aktualności

AKTUALNOŚCI

Adgar tworzy zielone miejsca spotkań na Biznesowym Mokotowie

sie 22, 2017
W największej i najbardziej rozpoznawalnej biznesowej dzielnicy Warszawy powstaną przyjazne miejsca spotkań dla mieszkańców i pracowników tej części miasta. To kolejne działania Adgar Poland, które mają na celu poprawę warunków do życia i pracy na warszawskim Mokotowie.

Adgar Poland jest długoterminowym inwestorem, a także właścicielem i zarządcą 4 kompleksów biurowych, usytuowanych na Biznesowym Mokotowie. Ta obecnie największa biznesowa dzielnica w Polsce boryka się z problemami komunikacyjnymi i cierpi na brak otwartych przestrzeni publicznych umożliwiających spotkania w przyjemnym otoczeniu.

„Jednym z priorytetów firmy Adgar Poland jest podejmowanie działań, dzięki którym Biznesowy Mokotów stanie się bardziej przyjazną dzielnicą. Właśnie dlatego, podjęliśmy się - we współpracy z miastem Warszawa - przebudowy ulicy Suwak, co znacząco poprawi komunikację w tej części miasta. Kolejnym krokiem będzie stworzenie ogólnodostępnych miejsc, gdzie zarówno mieszkańcy jak i pracownicy budynków biurowych będą mogli spotykać się i spędzać czas w nieformalnej atmosferze w przyjemnym otoczeniu zieleni” – powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar Poland.

Według raportu firmy doradczej JLL, poświęconemu przyszłości tej biznesowej dzielnicy, wyraźnie brakuje tu atrakcyjnej przestrzeni publicznej co sprawia, że Biznesowy Mokotów postrzegany jest wyłącznie jako miejsce do pracy, a nie jako wielofunkcyjny obszar oferujący możliwość spędzenia wolnego czasu*.

„Jak pokazują przykłady ze świata nowoczesna dzielnica biznesowa potrzebuje dzisiaj nie tylko dobrej infrastruktury komunikacyjnej, ale także miejsc, które zapewnią zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom rozrywkę i możliwość spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób. Dlatego właśnie chcemy je stworzyć i oddać do ogólnodostępnego użytku” dodał Eyal Litwin.

Zielone miejsca spotkań planowane są w sąsiedztwie kompleksów biurowych firmy Adgar Poland. Pierwsze takie miejsce powstaje już przy budynku Adgar Wave (ul. Wincentego Rzymowskiego 53) –kolejne powstaną przy kompleksie Adgar Plaza oraz Adgar Bit.

Adgar jest innowacyjną firmą, która od początku swojej działalności tworzy przyjazne koncepty biurowe, pozwalające na płynne przenikanie się pracy i życia. Jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła pojęcie kompleksu biurowego, w którym oprócz biur powstały centra konferencyjne, przedszkola, siłownie, projekty rowerowe, etc.

Zielone-Miejsca-Spotka_-Adgar_01_small2

GALERIA VIDEO